Pierwszaki i bezpieczeństwo.

28 września  w Szkole Podstawowej nr.2 w Miechowie uczniowie klas pierwszych spotkali się z Panią Lidią Kyzioł, starszym sierżantem Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz brały udział w zabawach, które miały na celu uświadomienie im jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pani Policjantka szczegółowo wyjaśniła naszym najmłodszym, dlaczego chodzimy lewą stroną ulicy i dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne, jak należy się zachować w kontaktach z nieznajomymi i czy wolno każdemu otwierać drzwi. Wiele poruszonych zagadnień to tematy znane dzieciom, ale nigdy za wiele ostrożności i przypominania, toteż prosimy także rodziców o rozmawianie z dziećmi na te tematy. Na zakończenie spotkania pierwszaki mogły wykazać się znajomością najważniejszych numerów czyli 999, 998, 997 i 112 i wiedzą w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.

Wierzymy, że dzieciaki zapamiętają spotkanie z Panią sierżant i postarają się dbać o własne bezpieczeństwo.