Las jesienią

Las jesienią jest piękny, doświadczyli tego uczniowie klasy II C i III A,którzy uczestniczyli 8 października w klasowym ognisku.

Ognisko, odbyło się w Nadleśnictwie Chrusty koło Książa Wielkiego. W tym dniu dzieci obserwowały zmiany zachodzące jesienią w lesie. Uczniowie mogli utrwalić poznane na lekcjach warstwy lasu oraz nazwy różnych gatunków drzew i krzewów. Zapoznali się również z bogactwem ściółki leśnej. Zgromadzili różnobarwne liście, które zostaną wykorzystane podczas lekcji plastyki oraz dodatkowych zajęć przyrodniczych. W tym dniu każdy z uczniów posiadał centymetr za pomocą, którego mógł zmierzyć obwody różnych drzew. Dzieci także miały możliwość policzyć słoje na ściętych drzewach, obliczając w ten sposób ich wiek. Podsumowaniem tej pięknej lekcji było ognisko, na którym upieczono pyszne kiełbaski. Pogoda dopisała, uczniowie zadowoleni, radośni i wzbogaceni o nowe doświadczenia wrócili do domu.