Jesienna wycieczka pociągiem do Krakowa

1.LEKCJA MUZEALNA NA WAWELU

„DAMY I RYCERZE”

Na zajęciach  w wybranych salach Zbrojowni dzieci zapoznały się z drogą do godności rycerskiej czyli od funkcji pazia, potem giermka do pasowania na rycerza. Następnie omawiana była rola rycerza w społeczeństwie i jego obowiązki wobec króla i państwa, uzbrojenie (zbroje, różnorodna broń biała bojowa i turniejowa) oraz formy walki zarówno w  turniejowych szrankach jak i na polu bitwy. Przedstawiana była także postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza.

Lekcję zakończył pokaz miecza i przyłbicy oraz PASOWANIE NA RYCERZY.

2. Wizyta  w Klockolandzie.

LABORATORIUM PROFESORA KLOCKOWSKIEGO

W  laboratorium dzieci mogły eksperymentować, stawiać pytania i poszukiwać naukowych odpowiedzi z wykorzystaniem klocków LEGO.  Sprawdziły m.in. czy ciecz nienewtonowska zawsze zachowuje się jak woda oraz czym jest samozapłon. W części warsztatowej uczestnicy budowali roboty laboratoryjne, a następnie z ich użyciem samodzielnie wykonywali doświadczenia naukowe