,,Krasnoludki przypominają o bezpieczeństwie”

,,Trzeba niewiele, żeby zostać przyjacielem” - to słowa refrenu piosenki, których uczniowie klas 0 – III nauczyli się w trakcie trwania przedstawienia ,,Bądź ostrożny na drodze i na rowerze”.

Na początku października w nasze szkole już po raz kolejny gościli aktorzy scen krakowskich, którzy wcielili się w postaci sympatycznych krasnoludków. Dzieciaki z radością uczestniczyły w przygodach rozkojarzonego Pstrokaczka, który nie zdał egzaminu na kartę rowerową. Balbinka i Poziomka, jak przystało na prawdziwych przyjaciół postanowili pomóż koledze. O pomoc poprosili uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wytłumaczyli Pstrokaczkowi co oznaczają kolory na sygnalizatorze świetlnym, dlaczego noszenie odblasków jest bardzo ważne oraz objaśnili znaczenie najważniejszych znaków drogowych. Śpiewając i przekomarzając się krasnoludki przypomniały jak powinien prawidłowo być wyposażony rower i jakich zasad należy przestrzegać na drodze. Szczególną uwagę zwrócono na sprawne hamulce, dzwonek i oczywiście  elementy odblaskowe.

Wspólna zabawa i wpadające w ucho piosenki sprawiły nie tylko dużo radości, ale przypomniały uczniom o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wspólne zaś zdjęcie z krasnoludkami na zakończenie przedstawienia to świetna pamiątka na jesienne dni.

Małgorzata Banasik