Warsztaty malarskie: „Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity”

6 grudnia 2017 r. w mikołajkowe południe, w szpitalu św. Anny w Miechowie, na oddziale dziecięcym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy prac dzieci i młodzieży. Można było podziwiać prace nagrodzone podczas  warsztatów malarskich pt. „Architektura krajobrazu wokół pomnika Macieja Miechowity”,

Nagrodzeni:

w kategorii 6-8 lat, II miejsce - Zuzanna Luty
w kategorii 9-12 lat, III miejsce - Małgorzata Reszka
wyróżnienie w kategorii 13-15 lat - Patrycja Madera

Organizatorem warsztatów było Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zajęcia prowadzili: Barbara Chorążek, Edyta Midro, Krystyna Olchawa i Paweł Olchawa.

Podczas Dnia Mikołaja w szpitalu dyrektor, zaproszeni goście między innymi burmistrz  Dariusz Marczewski czytali małym pacjentom bajki. Jak się okazało większość czytanych bajek najmłodsi i Ci trochę starsi znali doskonale. Dzięki uczniom z LO nie zabrakło Mikołaja, śnieżynek, śpiewu i uśmiechu na twarzy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów dzieciom, laureatom warsztatów plastycznych oraz wspólnym zdjęciem.