Konkurs Wiedzy Historycznej rozstrzygnięty

Z okazji 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i Bitwy Miechowskiej odbył się konkurs wiedzy historycznej i konkurs plastyczny zorganizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie. Celem konkursów było uczczenie pamięci bohaterów Powstania Styczniowego i Bitwy Miechowskiej, popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy historycznej oraz realizacja programu wychowania patriotycznego i rozwijanie twórczości artystycznej.

Konkurs przebiegał w 2 etapach – szkolnym i gminnym, w 2 kategoriach : szkoły podstawowe klasy IV – VII, i klasy gimnazjalne. Etap szkolny w naszej szkole został przeprowadzony 29 stycznia. Do konkursu wiedzy historycznej przystąpili uczniowie z klas 7 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjalnych. Do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą ilością punktów; z klas 7: Adam Ignatowicz, Maciej Golec, Bartosz Pigulak, Tomasz Tomczyk; z klas gimnazjalnych: Jakub Basa, Jakub Słodowski, Mikołaj Szafirski, Joanna Wasieczko.

6 lutego 2018 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie odbyły się eliminacje gminne. Pytania przygotował Pan Włodzimierz Barczyński – znawca historii regionalnej i autor książki „Bitwa Miechowska 17 lutego 1863 roku”. Do konkursu przystąpili uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu miechowskiego. Test sprawdzający wiedzę uczniów wyłonił zwycięzców w/w kategoriach. Pierwsze trzy miejsca w konkursie wiedzy historycznej w kategorii szkoły podstawowe zdobyli uczniowie naszej szkoły: I miejsce – Bartosz Pigulak, II miejsce – Adam Ignatowicz, III miejsce – Maciej Golec. Drugie miejsce w kategorii klasy gimnazjalne zajęła Joanna Wasieczko. Czynny udział w pracach gminnej komisji konkursowej brały nauczycielki historii Małgorzata Dziura i Małgorzata Moskwa.

W dniu rocznicy Bitwy Miechowskiej 17 lutego, w czasie uroczystości upamiętniających bohaterów Powstania Styczniowego i Bitwy Miechowskiej, w/w uczniowie otrzymają nagrody.

Zdjęcia pochodzą z :http://miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/laureaci-konkursu-historycznego/

Małgorzata Dziura