,,Zaczarowany świat gwiazd”

Jak wszyscy wiemy, najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy i zapamiętanie, jest bezpośrednie doświadczenie, kontakt i aktywne uczestniczenie.

Toteż 5 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klas I-III  twórczo uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników ,,Mobilnego Planetarium”, które zagościło na auli naszej szkoły. Planetarium o kształcie kuli dające wrażenie przestrzeni kosmicznej sprawiło, iż dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, niemal spacerowały po Marsie, podziwiały pierścienie Saturna, a także poznały różne gwiazdozbiory i znaki zodiaku. W dostępny sposób nasi najmłodsi poszerzyli wiedzę z zakresu astronomii i fizyki.

Wspomnieć należy, iż wśród naszych uczniów znaleźli się prawdziwi znawcy przestrzeni kosmicznej, co docenił prowadzący. Po takie ,, dawce” kosmicznych ciekawostek wielu uczniów sięgnie po książki o tej tematyce, na co my nauczyciele liczymy.