XVIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie już po raz osiemnasty gościła młodych adeptów języka angielskiego z klas gimnazjalnych i siódmych. Konkurs od wielu lat cieszy się renomą w regionie, a jego laureaci wykazują wiedzę, której nie powstydziliby się nawet maturzyści.

Organizatorzy konkursu Barbara Borucka i Krzysztof Drdzeń – nauczyciele języka angielskiego od wielu lat współpracują ze szkołą języków obcych „Hajek”, zachęcając młodzież do poszerzania wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności językowych, tak niezbędnych we współczesnym świecie.

8 czerwca 35 uczniów reprezentujących szkoły z Charsznicy, Dziaduszyc, Słomnik, gimnazjów ZDZ i „Omega” oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie przystąpiło  do rywalizacji konkursowej. Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z testem podzielonym na 3 części : słownictwo, gramatyka oraz rozumienie tekstu pisanego, którego autorem był  Jarosław Hajek. Rywalizacja była bardzo wyrównana a o zwycięstwie i zdobyciu tytułu „Mistrza Języka Angielskiego” musiała zdecydować dogrywka, w trakcie której finaliści odbyli ustny egzamin przed członkami komisji konkursowej. Ostatecznie zwycięzcą konkursu  została uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie Natalia Morawska, która w bieżącym roku szkolnym była również finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Drugie miejsce przypadło także reprezentantowi gospodarzy Mateuszowi Franczykowi. Trzecie miejsce ex aequo zdobyły Julia Zagrodzka ze Słomnik i Wiktoria Klęk z „Omegi”,  listę laureatów uzupełniła kolejna uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 Wiktoria Żurek. Laureaci konkursu zostali hojnie obdarowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Szkołę Języków Obcych „Hajek”, wydawnictwa Macmillan, Pearson i Oxford. Puchar dla zwycięzcy oraz słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Obok nagród rzeczowych laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bony do wykorzystania w kawiarni Kremo Café ufundowane przez właścicieli państwa Monikę i Krzysztofa Polak.

Serdecznie gratulujemy laureatom.