29 września Dzień Głośnego Czytania

W naszej szkole 29 września to tylko symboliczny dzień, wktórym rozpoczynamy rok szkolny z książką. Oznacza to nie tylko kontynuowanie akcji czytelniczych, które są od wielu lat realizowane, ale także wdrażanie nowych projektów i kampanii promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. O pozytywnym wpływie głośnego czytania na rozwój człowieka pisaliśmy nie raz przy okazji realizacji kolejnych projektów czytelniczych. Przy okazji dzisiejszego spotkania siódmoklasiści przekonali się, że głośne czytanie to radość dla czytającego i uśmiech na buzi najmłodszych słuchaczy.

W poniedziałek 1 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Jacka Banasika w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, która jest realizowana już drugi rok czytali przedszkolakom. Maluchy z zaciekawieniem wysłuchały historii małego jeża, który przeżywał w lesie różne przygody. Razem z kolczastym przyjacielem poznawały las i jego mieszkańców. Czytanie najmłodszym to także niezwykła lekcja dla czytających siódmoklasistów, którzy zgodnie stwierdzili, że ,,jeszcze nie widzieli, żeby małe dzieci tak uważnie słuchały”. To uświadomiło im jak ważną rolę wżyciu każdego człowieka odgrywa książka.

Jacek Banasik