"Czyste powietrze wokół nas"

14.XI.2017r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyło się podsumowanie konkursu „Czyste powietrze wokół nas ‘’. Z klasy 3b uczeń Mikołaj Gajda zdobył II miejsce, a trzy uczennice: Beneś Aleksandra kl. 1b, Kaczmarczyk Nikola kl. 3b, Gajos Patrycja kl. 3cotrzymały dyplomy za udział w konkursie. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne nagrody rzeczowe, które wręczył Pan Burmistrz Dariusz Marczewski. Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu oraz całej klasy 3b była możliwość uczestnictwa w zajęciach ekologicznych przeprowadzonych przez Panią Alicję Brzezowską.

Zajęcia dotyczyły zanieczyszczeń naszego powietrza i środowiska. Dzieci opowiadały o czynnikach , które wpływają na jakość naszego powietrza, zastanawiały się co by było gdyby zabrakło powietrza. Kolejne zagadnienie dotyczyło zjawiska „smogu”. Uczniowie dyskutowali o tym co należy robić , aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, jakie groźne skutki dla zdrowia człowieka ma smog, jakie rośliny powinni hodować ludzie , aby polepszyć jakość powietrza w swoich domach. Wszyscy uczniowie byli ogromnie zaciekawieni zajęciami, zadawali mnóstwo pytań, dlatego można sądzić, że temat zanieczyszczeń i troska o czyste powietrze nie jest im obca. Na koniec zajęć otrzymali Karty Pracy z ciekawymi informacjami i radami Profesora Smogiełki.

Były to wartościowe i interesujące zajęcia w których warto uczestniczyć!

Małgorzata Kielian