Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

16 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z leśnikiem, panem Mateuszem Albrychtem, pracownikiem Nadleśnictwa Miechów.

Na początek czwartoklasiści, uczęszczający na świetlicę szkolną, pod kierunkiem pani Barbary Kowalczyk i pani Bożeny Węgrzynowicz przygotowali dla uczniów klas 0 - 3 przedstawienie pt. „Jak przyjaciele zajączka do zimy się szykowali”.  Po jego obejrzeniu widzowie bez trudu znaleźli odpowiedź na pytanie, dlaczego zajączek nie mógł bawić się ze swoimi przyjaciółmi. Okazało się, że nie mieli oni dla niego czasu, ponieważ gromadzili zapasy na zimę.

Uczniowie poznali także zwierzęta, które zapadają w sen zimowy oraz te, które przygotowują na zimę zapasy.

Zaproszony gość opowiadał,  jakim zwierzętom pomagają  leśnicy. Stwierdził, że najwięcej  pomocy ze strony ludzi potrzebują ptaki,  ponieważ w czasie mroźnej zimy najtrudniej jest im zdobyć pożywienie. Zaapelował jednak, żeby nie dokarmiać ich chlebem, gdyż po jego zjedzeniu ptaki chorują.  Na zakończenie miłego i pouczającego spotkania uczniowie biorący udział w konkursie „Jesienne bukiety, jesienne wianki" otrzymali słodkie upominki.