,,Barnaba rezygnuje ze snu”

W ostatnim dniu nauki, przed feriami odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach realizowanych w szkole kampanii i projektów czytelniczych.

Tym razem uczniowie kasy IIIa czytali przedszkolakom książeczkę pt. ,,Sen zimowy”, której bohaterem był mały prosiaczek Barnaba. Świnka pozazdrościła przyjacielowi susłowi, że przez całą zimę będzie ,,smacznie” spał. Postanowiła najeść się i przespać mroźną porę roku. Niestety kiedy uświadomiła sobie, iż straci zabawę z przyjaciółmi, świąteczne smakołyki i bieganie za płatkami śniegu zrezygnowała ze snu. Maluchom bardzo podobała się historia o śwince i zgodnie przyznały, że one też lubią zimę i wszystkie z nią związane atrakcje. Oglądając ilustracje zadawały mnóstwo pytań, na które trzecioklasiści starali się odpowiedzieć. Czas upłynął bardzo szybko i z prawdziwą przyjemnością musimy stwierdzić, że było to wyjątkowe spotkanie. Jeszcze niedawno uczniowie klasy trzeciej byli słuchaczami czytanych im książek, a teraz mogli się pochwalić doskonałym czytaniem. Trzecioklasiści byli zaskoczeni, że małe dzieci tak uważnie słuchały i dumni, że mogli sprawić im  tyle radości.
A ja jako wychowawczyni klasy IIIa jestem dumna z tak świetnie czytających uczniów.

M. Banasik