,,MAŁA KSIĄŻKA– WIELKI CZŁOWIEK”

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, to także Międzynarodowy Dzień Poezji czyli dzień spotkania z książką i wierszem.

Uczniowie klasy IIIA promując czytelnictwo wśród najmłodszych ( kampania ,,Mała książka  - wielki człowiek” po raz kolejny czytali przedszkolakom. Tym razem maluchy poznały przygody małego tygryska i rysia, które nie chciały słuchać rodziców i pokaleczyły łapki. Następnie w nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych trzecioklasiści przeczytali kilka zagadek. Przedszkolaki świetnie odgadły, iż bohaterem rymowanek był króliczek Pyszczek. W podziękowaniu za uważne słuchanie, mądre pytania i wspólną zabawę starsi koledzy i koleżanki przygotowali niespodziankę w postaci kolorowanki.

Dziękujemy przedszkolakom i ich paniom za zaproszenie – uczniowie kl.IIIa z wychowawczynią.