Na Ranczo

We wtorek, 10 kwietnia, uczniowie klas 0A, IIB oraz IIIc  wraz z wychowawczyniami, ponownie wybrali się na wycieczkę do „Rancza Artemidy”, znajdującego się nieopodal Krzeszowic. Ranczo znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”, dlatego w drodze jak i na miejscu można było podziwiać jego widoki.

Już na miejscu każdy mógł przyjrzeć się z bliska różnym zwierzętom gospodarczym, jednak największą radość sprawiła dzieciom przejażdżka wierzchem oraz podróż wozem ciągniętym przez konia o imieniu Misiek. Dzieci korzystały z takich atrakcji jak plac zabaw, zwiedzanie mini zoo z pawiami, barankami i osiołkiem. Wszyscy uczestniczyli we własnoręcznym sadzeniu kwiatów, zwłaszcza pięknych aksamitek. Przerwą w zabawie był wspólny posiłek złożony przepysznych, słodkich bułeczek przygotowanych przez właścicieli Rancza. Koniec pobytu zakończył się ogniskiem z pysznymi kiełbaskami. Każde dziecko wróciło z uśmiechem oraz nową ilością wiedzy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bawili się świetnie i chcą powrócić na Ranczo ponownie.

Ewa Jamrocha