Czyste Tatry - Spotkanie wolontariuszy

W dniach 29 i 30 czerwca 2018 roku, już po raz siódmy, odbyło  się ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy w ramach projektu Czyste Tatry organizowanego przez Stowarzyszenie Czysta Polska.

Ambasadorzy, partnerzy, goście i wolontariusze ruszyli na tatrzańskie szlaki, żeby oczyścić je ze śmieci i zachęcić do współpracy turystów w ramach ekologicznej edukacji.
Tatry to magiczne miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wielu pokoleń Polaków, dla których surowe piękno postrzępionych grani i zapach górskiego powietrza to główny powód, by zachować ten unikalny zakątek świata w niezmienionej postaci. To właśnie w sercach takich osób zrodziła się idea projektu Czyste Tatry – corocznego wydarzenia, które angażuje w działanie, edukuje i buduje poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Czyste Tatry to także wspaniała zabawa! W miasteczku finałowym nie zabrakło ciekawych wykładów, integracyjnych zajęć czy seansów filmowych.
W tym roku również nasza szkoła była reprezentowana w gronie ambasadorów wolontariuszy.