Konkurs fotograficzny „Leśne Inspiracje 2018”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty ogłaszają jubileuszową X edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.

Tematem przewodnim tegorocznego fotografowania małopolskiej przyrody jest „Las – Strażnik Niepodległej”. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania oraz szacunku dla przyrody, potrzeby jej nieustannej ochrony, ukazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski, a szczególnie lasów, uświadomienie i zrozumienie roli lasu w życiu Narodu – w duchowym i materialnym dorobku polskiej kultury, postrzeganie lasów jako ważnego elementu dziedzictwa narodowego, a także edukacja z zakresu prowadzenia gospodarki leśnej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Fotografie na konkurs należy przesłać (dostarczyć) do dnia 30 listopada br. na adres dowolnego z 16 nadleśnictw zgrupowanych w ramach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie – wykaz z danymi teleadresowymi nadleśnictw znajduje się w załączniku nr 2 do Regulaminu konkursu.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

• Etap I – czyli pierwsza ocena zdjęć, odbywa się na poziomie Nadleśnictw RDLP.
  • Etap II – regionalny, odbywa się w RDLP w Krakowie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca stycznia 2019 roku.

Szczegóły konkursu są zawarte w Regulaminie X Małopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Leśne Inspiracje”.

Szczegóły, załączniki