"Historia w ożywionych obrazach"- spotkanie z reżyserem

1 października uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej "lekcji historii", podczas której przewodnikiem i zarazem artystą był Miechowianin-Absolwent naszej szkoły- reżyser Pan Marek Brodzki.

Spotkanie to odbyło się w UGiM w Miechowie w związku ze współorganizacją zadania pn. „Miechów pamięta”.Marek Brodzki zaprezentował fragmenty dziesięciu filmów z cyklu edukacyjnego „Historia w ożywionych obrazach” wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Filmy te związane są z obrazami Jana Matejki, Artura Grottgera, Wojciecha Kossaka, i in. Marek Brodzki w niezwykle interesujący i obrazowy sposób opowiadał o pracy przy produkcji filmów. Fragmenty prezentowanych filmów dotyczyły postaci historycznych, np. Emilii Plater, Tadeusza Rejtana.Reżyser przekazał dla szkoły książkę pt. „Polska 1918” autorstwa Pawła Skibińskiego oraz „Polska Niepodległa. Historia w ożywionych obrazach”.

Spotkanie to było zorganizowane dla uczczenia obchodów stulecia odzyskania niepodległości w Gminie Miechów.

źródło zdjęć: http://miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/spotkanie-mlodziezy-z-rezyserem-markiem-brodzkim/