Sidzina 2017

„Biała Szkoła” odbyła się w dniach 22 - 28 stycznia 2017 roku w Sidzinie.

W wyjeździe brało udział 29 uczniów (18 z SP nr2 i 11 z SP nr 1). Na stoku dzieci były pod fachową opieką instruktorską. Ośrodek zapewnił większości uczniów sprzęt sportowy.

Część uczestników świetnie radziła sobie podczas zjazdów , a część stawiała dopiero pierwsze kroki n na tzw. „oślej łączce”. Pod koniec turnusu jednak wszyscy uczestnicy zjeżdżali już z wysokiego stoku (Spytkowice). Oprócz tego grupa skorzystała z basenów termalnych w Chochołowie. Dom Wczasów Dziecięcych w Sidzinie zapewnił dzieciom również wiele atrakcji w postaci dyskotek, konkursów oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek. Podczas pobytu uczniowie mieli również zajęcia szkolne. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i chęci do następnych wyjazdów.