ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM 2018

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne wyjazdy na Zieloną Szkołę nad morzem. W tym roku pojechaliśmy do Ustronia Morskiego.

W turnusie Zielonej Szkoły od dn. 07 - 15 maja brało udział 82 uczniów  z klas 4-7 wraz z opiekunami Grażyną Cerek, Lucyną Piec, Wiolettą Zielonką, Lidią Żelazny, Ewą Walotek, Eweliną Korwat, Joanną Pomianowską.

Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w Ośrodku Wczasowym Gwarek realizując program Zielonej Szkoły. Podstawowym jego celem było zapewnienie dzieciom wypoczynku w klimacie nadmorski , w bezpośrednim zasięgu jodu i soli, działania wychowawcze i edukacyjne z poszczególnych przedmiotów.

Dzieci poznawały elementy krajobrazu nadmorskiego (plaża, klify), cechy klimatu, roślinność nadmorską i ptactwo wodne. Sprzyjały temu codzienne wycieczki i spacery nad morzem. Podczas jednej z nich uczniowie mieli okazję zobaczyć  ujście Czerwonej Rzeki do Morza Bałtyckiego.

Do atrakcji należał również wyjazd do Kołobrzegu oraz rejs statkiem po morzu. Dobrej zabawy dostarczył dzieciom pobyt w Miasteczku Dziki Zachód na terenie Ustronia Morskiego /mini zoo, jazda konna, strzelanie z łuku/.

Wspólne spędzanie czasu, nauka, wypoczynek i zabawa były doskonałą okazją do integracji całego zespołu. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.

Grażyna Cerek