XVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki.

9 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki w Racławicach miał miejsce XVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki. Po raz pierwszy w tym konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Adam Ignatowicz, Filip Jędrzejewski z kl. 7c i Tomasz Tomczyk z kl. 7a. Pomimo tego, że nie zajęli żadnego czołowego miejsca, to mieli okazję przybliżyć sobie fakty z życia Wodza Insurekcji, poszerzyć wiedzę na temat idei niepodległościowych XVIII i XIX wieku, zdobyć informacje na temat historycznej bitwy z okresu Powstania Kościuszkowskiego, zapoznać się z tradycją Racławic.

Po rozwiązaniu testu wiedzy obejrzeliśmy przedstawienie o dokonaniach Tadeusza Kościuszki przygotowane przez uczniów szkoły w Racławicach. Zarówno Konkurs, jak i część artystyczna były doskonałą lekcją historii, spełniły cele regionalnego i patriotycznego wychowania młodzieży.

Małgorzata Dziura