Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie

32-200 Miechów

os. Generała Wł. Sikorskiego 15A

Tel.: (41) 383-05-97

Osiągnięcia dydaktyczne

2017/2018

2018-02-10

Sukcesy uczniów klas starszych w I półroczu 2017/2018

- Jakub Basa, Mikołaj Szafirski kl. IIIA - udział w  Gali finałowej zorganizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w warszawskim kinie "Iluzjon" w związku z udziałem w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Zabytkomania.(p. Dorota Małodobry)

- Aleksandra Sosnowska kl. VA - III miejsce w kategorii wiekowej do lat 11 w Ogólnopolskim konkursie literackim „Trzy strony” – organizatorzy Fundacja Nowoczesna Polska i Instytut Książki.(p. Dorota Hołda)

- Filip Jędrzejewski 7c – udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego (p. Jadwiga Pasek)

-  Finalistka V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii…” Patrycja Rosół kl. IIb gimnazjum

(p. Małgorzata Strzelec)

- Oliwia Bac III a gimnazjum - II miejsce w  V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym  „Po polsku o historii…”  etap szkolny (p. Dorota Małodobry)

szkoła podstawowa:

 - Filip Jędrzejewski, Anna Wilczuk 7c – 1. miejsce w etapie szkolnym V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii…” (p. Jadwiga Pasek)

- Maciej Golec kl. VIIB - II miejsce etapu szkolnego V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii…”  (p. Joanna Nowak)

- Gabriela Jastrząb klasa II c – I miejsce Małopolskiego Konkursu Polonistycznego – etap szkolny (Dorota Małodobry)

- Natalia Grzywnowicz III a – I miejsce w Szkolnym Konkursie ,, Mitologia grecka” (p. Dorota Małodobry)

- Patrycja Komenda IID -  II miejsce w Szkolnym Konkursie "Mitologia grecka" (p. Dorota Hołda)

- Wiktor Juzaszek II a – III miejsce w Szkolnym Konkursie ,, Mitologia grecka’’ (p. Dorota Małodobry)

- Julia Zagajewska kl. IIIE - 1. miejsce w Szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej   (p. Ewa Kowalczuk)

- Natalia Marynka 7c – 2. miejsce w Szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej     (p. Jadwiga Pasek)

- Katarzyna Wilk kl. IIIE -  3. miejsce w Szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej   (p. Ewa Kowalczuk)

- Laura Podyma  kl. VA- wyróżnienie  w Szkolnym Konkursie recytatorskim poezji patriotycznej   (p. Dorota Hołda)

Uczniom i nauczycielom przygotowującym dziękujemy i gratulujemy!

***

 

2018-02-09

Z okazji zbliżającej się rocznicy bitwy miechowskiej z 17 lutego 1863 roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Miechów rywalizowali w dorocznym konkursie historycznym. Konkurs był sprawdzianem wiedzy zarówno o samej potyczce stoczonej przez powstańców z Moskalami, jak i o całym Powstaniu Styczniowym. Wyniki:

Uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII

I Miejsce – Bartosz Pigulak Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie
II Miejsce – Adam Ignatowicz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie
III Miejsce – Maciej Golec – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie

Uczniowie klas gimnazjalnych:

II Miejsce – Joanna Wasieczko Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie z oddziałami gimnazjalnymi

Zwycięzcom gratulujemy!!!

***

 

2017-12-05                                 GRATULACJE DLA OLI SOSNOWSKIEJ!


4 grudnia 2017 r.w siedzibie Instytutu Książki w Krakowie, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród oraz ogłoszenia zdobywców I, II i III miejsca konkursu literackiego „Trzy strony”, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski, w tym z naszej Książnicy Miechowskiej. Konkurs ogłoszony 21 września b.r. zorganizowany został we współpracy z Fundacja Nowoczesna Polska. Inspiracją tekstów był cytat z „Jądra ciemności” Josepha Conrada: Znałem go o tyle, o ile człowiek może poznać drugiego człowieka.

Jury w składzie: Wojciech Chmielewski, Dariusz Kawa i Jarosław Lipszyc nagrodziło 9 opowiadań, w tym tylko dwa opowiadania z Małopolski. Laureatką jednej z nich, w kategorii do lat 11, została  Ola Sosnowska . Za „Opowieść Tosika” Ola dostała III nagrodę


 

***

2017-11-20

 

20 października 2017r. w Komendzie Hufca w Miechowie miał miejsce Konkursu Historyczny „Region Miechowski  w walce o wolność”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z trzecich klas gimnazjalnych. Dawid Twardy z kl. 3b  zajął  II miejsce, a Włodzimierz Włosek z kl. 3a – III miejsce.

5 października 2017r. w ZS nr 2 w Miechowie miała miejsce V edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Ziemia Miechowska w walce o wolność”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z trzecich klas gimnazjalnych. Zdobyli Puchar Starosty Miechowskiego zajmując II miejsce w konkursie historycznym w kategorii klas gimnazjalnych, a uczeń Bartłomiej Kozieł z kl. 3c zajął również II miejsce indywidualnie. Natomiast  uczennica Patrycja Madera z kl. 3c zajęła II miejsce w kategorii wiersz nt. „Ziemi Miechowskiej w walce o wolność”.

GRATULUJEMY!

 

2017-11-15

 


Mikołaj Gajda jest uczniem klasy IIIC

 

 

Poniżej jedna z nagród

GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM!

 

2017-11-14 


 Patrycja w finale V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego
Z ogromną radością informujemy, że Patrycja Rosół z klasy IIb gimnazjum reprezentowała nasza szkołę w finale wojewódzkim V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
Spośród uczniów naszej szkoły Patrycja decyzją Komisji Wojewódzkiej Konkursu została zakwalifikowana do grona 50 finalistów etapu wojewódzkiego dla uczniów gimnazjów. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział aż 11 tysięcy uczniów spośród kilkuset szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa. Organizatorzy podkreślają wyjątkowo wysoki poziom tegorocznych eliminacji.
Opiekunem naukowym Patrycji była jej polonistka- pani Małgorzata Strzelec. Po finałowych zmaganiach uczestnicy i opiekunowie wysłuchali dedykowanego im koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. A następnie mogli skorzystać z zaproszenia do jednego z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Patrycja wybrała zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera, w którym przygotowano atrakcyjne zajęcia warsztatowe poświęcone secesji.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 2016/2017

NAJLEPSI z NAJLEPSZYCH

 

SUKCES DRUGOKLASISTY!

 

Uczeń klasy II b Oskar Włodarczyk zdobył wyróżnienie w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny ” w kategorii ,,Żaczek”. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem w regionie krakowskim Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne ,, Kangur”. W tegorocznym konkursie brało udział 4650 uczniów z całego regionu krakowskiego. Oskar znalazł się w grupie 503 nagrodzonych uczniów. Opiekunem i koordynatorem tego konkursu w naszej szkole była pani Małgorzata Kielian.

 

Serdecznie gratulujemy Oskarowi i życzymy sukcesów w nauce.  

 

 

 

 

MACIEJ GOLEC LAUREATEM!!!

 

Z wielką dumą informujemy, że nasz uczeń z klasy VIB Maciej Golec został laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. W tegorocznym etapie wojewódzkim brało udział 101 uczniów z całego województwa. Maciej znalazł się w gronie 20 najlepszych. Po ukończeniu szkoły podstawowej będzie mógł wybrać sobie dowolną szkołę średnią. Pani Agnieszce Gajos dziękujemy za przygotowanie ucznia do konkursu.

 

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzmy dalszych sukcesów w nauce

 

 

********************

 

Ania Wilczuk, uczennica klasy 6c, finalistką

Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.

Gratulujemy!

 

*****************

 

Aleksander Kwiecień z klasy 6c został laureatem konkursu literackiego „Żołnierze Wyklęci – Cześć ich pamięci!” zorganizowanego przez senatora Marka Pęka. Konkurs był adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatów: krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego. Olek znalazł się w szczęśliwej trzynastce laureatów. Nagrodą będzie między innymi wycieczka do Warszawy.

Gratulujemy!

 

 **********************************

Aż dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł Mistrza w Gminnym Konkursie Wiedzy o Ziemi Miechowskiej:

Stanisz Jan    uczeń klasy IIIB( wych. B. Kwadrans)

Kopeć Kacper   uczeń klasy IIIA( wych. E. Hausner) 

Tytułowe miejsca zdobyli również: 

II miejsce Micek Oskar   uczeń klasy IIIB( wych. B. Kwadrans) 

III miejsce Machnik Martyna    uczennica klasy IIIC( wych. E. Łojan)

 

Gratulujemy!

 

 

*********************

 

Sukcesy naszych uczniów w międzyszkolnych  konkursie wiedzy organizowanym przez Szkołę Podstawową w Swojczanach pod hasłem „Mikołaj Kopernik i jego dokonania”

 Konkurs wiedzy:

 Filip Jędrzejewski 6c  – 1 miejsce 

 Adam Ignatowicz 6c - 2 miejsce 

 Maciej Jędrychowski 6c – wyróżnienie

GRATULUJEMY!

 

 

Anna Wilczuk z klasy 6c zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, Maciej Golec z klasy 6b weźmie udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

 

 Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Wiedzy  "Powstanie Styczniowe i Bitwa Miechowska" Bartłomiej Pigulak z klasy VIB zajął I miejsce, a Tomasz Tomczyk z VIA miejsce II.

GRATULUJEMY!

 

Maciej Golec z klasy 6b zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego i Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

 

Anna Wilczuk z klasy 6c weźmie udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GRATULUJEMY!!!

 

Tomasz Tomczyk został ogłoszony Laureatem Konkursu Historycznego "Miechów- polska Jerozolima"

Nagrodę wręczył osobiście Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W nagrodę Tomek jedzie do Jerozolimy.

GRATULUJEMY!!!

 

****************************************************

 

rok szkolny 2015/2016

Aktualności:

2016-06-24

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW :

 

Katarzyna Sumera 6b – finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Tomasz Tomczyk 5a – 1 miejsce w konkursie wiedzy „Powstanie styczniowe – bitwa miechowska”

Bartosz Pigulak 5b – 3 miejsce w konkursie wiedzy „Powstanie styczniowe – bitwa miechowska”

Tomasz Tomczyk – 1 miejsce w konkursie wiedzy „Miechów – polska Jerozolima”

Łukasz Oleksy 6a  – 1 miejsce w konkursie historyczno – multimedialnym „Ku wolnej Polsce”

Jakub Faracik 5a – 2 miejsce w konkursie historyczno – multimedialnym „Ku wolnej Polsce”

Bartosz Pigulak 5b – 1 miejsce w „Konkursie wiedzy patriotycznej”

Maciej Golec, Bartosz Pigulak, Paweł Włodarczyk (drużynowo) - 2 miejsce w „Konkursie wiedzy patriotycznej”

Aleksandra Włodarczyk 6a – 2 miejsce w konkursie literackim „Przyroda Małopolski”

Maciej Jędrychowski 5c – wyróżnienie w  konkursie literackim „Przyroda Małopolski”

Martyna Łach 4a -  wyróżnienie w  konkursie literackim „Przyroda Małopolski”

Anna Wilczuk 5c – wyróżnienie w konkursie literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

Martyna Łach – 2 miejsce w konkursie literackim „Mój przyjaciel las”   

Wiktoria Bijak 5a – 3 miejsce w konkursie literackim „Mój przyjaciel las”

Maciej Golec 5b – 3 miejsce w konkursie „Sherlock Holmes Ortografii”

Konkurs Przyrodniczy  „Z pola na stół”- Janowice, Maciej Jędrychowski 6c, 3 miejsce

 

 

 

2016-04-07

 

 

***********************************

 

LAURA PODYMA, UCZENNICA KLASY IIIA

 (opiekun p. M. Naziemiec)

 została MISTRZEM ORTOGRAFII

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

2016-02-10

 

Kolejny Sukces Kasi Sumery!. Nasza koleżanka zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, który odbędzie się 2 marca. Kasia przygotowuje się pod czujnym okiem polonisty p. mgr Jadwigi Pasek.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

2015-11-21       

 

Katarzyna Sumera – uczennica klasy 6b zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Odbędzie się on 10 grudnia 2015 roku. Gratulujemy!

 

 

 

2015-11-04       

 

Drdzeń Przemysław(opiekun p. Agnieszka Gajos) - zakwalifikował się do  rejonowego etapu Kuratroryjnego Konkursu z Języka Angielskiego, który odbędzie się 3 grudnia. Trzymamy kciuki!

 

 

rok szkolny 2014/2015:

 

Gratulujemy! Nasza uczennica Wiktoria Klęk(opiekun p. Agnieszka Gajos)została Finalistką Kuratoryjnego Konkursu z Języka Agielskiego.

 

 "POECI DZIECIOM"

 

 Jakub Basa  klasa 6b - I miejsce

 Anna Wilczuk klasa 4c – III miejsce

 

 

  Konkurs Historyczno-Multimedialny „Pamiątka z czasów II wojny światowej”

Natalia Janus 6a – I miejsce

 

 

  Konkurs Poetycki „Przyjaciel lasu”

Aleksandra Włodarczyk 5a – I miejsce

 

Konkurs Ortograficzny „Sherlock Holmes Ortografii”

 

Mateusz Pycia 5a – II miejsce

Maciej Golec 5b – III miejsce

 

 

 Konkurs Historyczny „Bitwa Miechowska”

Anita Dziodzio 6a – III miejsce