LOGOPEDA SZKOLNY

mgr Edyta Szmigiel- Skóra

neurologopeda, logopeda

Logopeda zajmuje się kształtowaniem mowy –prowadzi profilaktykę logopedyczną, oraz terapię logopedyczną, mającą na celu usunięcie istniejących wad wymowy.

W zajęciach terapii logopedycznej uczestniczą dzieci typowane na podstawie wyników badań z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a także zgłoszeni przez nauczycieli, pedagoga szkolnego po przeprowadzonej diagnozie wstępnej.

Warto pamiętać, że znaczną część zaburzeń mowy można złagodzić bądź zlikwidować, jednak warunkiem tego jest ścisła współpraca rodziców/opiekunów z logopedą. Zatem konieczne jest utrwalanie uzyskanych efektów w domu, gdyż tylko systematyczne, codzienne ćwiczenia rodziców z dzieckiem w domu są ogromną pomocą.

GODZINY PRACY LOGOPEDY:

środa:     9.05- 10.35            12.35- 15.50

czwartek:     10.00- 11.40    12.40- 13.30     15.30- 16.15

• Innowacja Pedagogiczna

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego, grupa przedszkolaków naszej szkoły będzie uczestniczyła w Innowacji Pedagogicznej Świadomy Przedszkolak, Świadomy Rodzic. Będzie to cykl zajęć logopedycznych, skierowanych do pięciolatków, u których zaobserwowano nieprawidłowości w sferze funkcji prymarnych, t. j.: gryzienia, żucia, połykania oraz nienormatywnego oddychania w spoczynku. Zajęcia mają na celu podniesienie świadomości rodziców i dzieci na temat wpływu funkcji prymarnych na prawidłowy rozwój artykulacji. Zaproponowane ćwiczenia i zabawy pozwolą kształtować i usprawnić normatywny tor oddechowy, prawidłowe pozycje spoczynkowe: warg, języka, dojrzałego połykania, które są bardzo ważne dla rozwoju mowy. Zajęcia poprowadzi logopeda szkolny, neurologopeda – mgr Edyta Szmigiel-Skóra.

Czytaj Więcej o: Innowacja Pedagogiczna