Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września nasza szkoła uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Była to akcja, mająca na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Głównym mottem akcji było „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Trzy Patrole Egzaminacyjne, w których skład wchodzili uczniowie klasy czwartej pod opieką starszego kolegi z klasy ósmej, przeprowadzili pisemne testy w wylosowanych klasach, dodatkowo dla chętnych jeden Patrol przeprowadzał egzaminy ustne. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – legitymację MT EXPERT. Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyły również nasze Panie Dyrektor zdając egzamin śpiewająco.

Akcja cieszy się zainteresowaniem w wielu krajach na świecie m.in. Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii…