Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją nie tylko do podsumowania całorocznej pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli oraz przyznania im nagród za szczególne osiągnięcia, ale także sposobnością do prezentacji uzdolnień młodzieży, które ta rozwija pod okiem swoich opiekunów. Podczas tegorocznej uroczystości odbyliśmy muzyczną podróż w lata sześćdziesiąte.  Łezka w oku zakręciła się niejednemu nauczycielowi, gdy Przemek Drdzeń (III B Gimnazjum), piosenkami, m.in. Czerwonych Gitar „Kto za tobą w szkole ganiał” przywołał im wspomnienia z młodości.

Śpiewająco – dosłownie i w przenośni – zdały egzamin z piosenki francuskiej Gabriela Pycia, Patrycja Pałka i Agnieszka Książek (III B Gimnazjum). Natomiast nasza zawodowa para taneczna: Aleksandra Włodarczyk i Łukasz Oleksy (III B Gimnazjum) wprowadzili widzów w świat kolorowych strojów, bajecznych kroków i muzyki w tańcach towarzyskich klasycznych i latynoamerykańskich.

Niemałym zaskoczeniem był pokaz gimnastyczno-akrobatyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2. Nikt chyba się nie spodziewał, że kilkanaście dziewcząt z klas IV – VI i  jeden odważny chłopiec udowodnią, że mając kręgosłup, można być człowiekiem – gumą. Skład grupy gimnastycznej, to: Lech Maja – IV A; Kaczmarczyk Nikola – IV B; Kulisa Nadia i Gajos Patrycja – IV C; Czapnik Gabriela,  Nowak Alicja, Massalska Aleksandra, Rosół Katarzyna, Stolarska Zuzanna,  - V C; Bogacz Zofia, Rosołek Magdalena, Guzik Kinga, Dźwigała Kacper, Łojewska Emilia, Kwiecień Wiktoria, Sobecka Amelia, Wiorek Monika, Sosnowska Aleksandra,  - VI A; Janczyk Nikola – VI B.Wysoki poziom umiejętności grupy wywołał reakcję podziwu, który okazano m.in.  przez nieustanne kiwanie głową z niedowierzania, że… taka mała, taki mały mogą wielcy być.

Obserwując występy uczniów klas szkoły podstawowej, trudno oprzeć się wrażeniu, że w niejednym z nich drzemie jakiś talent, dlatego najistotniejsze jest, by go w porę odkryć i rozwijać. Są tego świadomi sami uczniowie, którzy w ten uroczysty dzień, składając życzenia nauczycielom, przywołali słowa Janusza Korczaka – „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Tego dnia pomogli uczniom rozwinąć skrzydła:

Anna Stępień – organizacja i przebieg uroczystości,

Dariusz Szlachowski – oprawa muzyczna,

Beata Dubrownik – opracowanie układu gimnastyczno-akrobatycznego.