Dla tych, którzy czytają nie tylko lektury

W Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyła się już II edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego im. Janiny Bergander pod Honorowym Patronatem Janiny Bergander. Zgodnie               z zamysłem inicjatorki tego konkursu - Pani Janiny Bergander - przeznaczony jest on dla tych uczniów szkół podstawowych, którzy czytają nie tylko lektury. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc Honorowa Patronka przeznaczyła trzy duże obrazy na płótnie swego autorstwa.

W tej edycji inicjatywa  zyskała dodatkowych Patronów. Dla uczestników konkursu  wiele cennych nagród przeznaczyli - Naczelnik Urzędu Pocztowego w Miechowie Pani Janina Zięba, właściciel miechowskiej Firmy Elektroinstal Pan Stanisław Osmenda, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie Pan Michał Biernacki, zainteresowanie inicjatywą wykazał także Dyrektor Miechowskiego Oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego Pan Stefan Biela.

W II Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym im. Janiny Bergander zorganizowanym przez Joannę Nowak i Jadwigę Pasek, uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie, Szkoły Podstawowej w Charsznicy oraz  Szkoły Podstawowej w Pojałowicach. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 25 uczniów reprezentujących wszystkie zgłoszone szkoły. Po powitaniu uczestników konkursu przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie Pana Mirosława Czekaja uczniowie przystąpili do pracy. Najpierw części pisemnej, a następnie ustnej. W czasie ustnych wystąpień komisja konkursowa         z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji ulubionych lektur świadczących o autentycznych pasjach czytelniczych uczestników konkursu.

Zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego im. Janiny Bergander została Julia Kopeć uczennica kl. 8B Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie wykazali się dużym doświadczeniem czytelniczym. Ponad połowa z nich 13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie w czasie uroczystej akademii poświęconej obchodom 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości otrzyma wspaniałe nagrody.