,, Czad – cichy zabójca”

W piątek 23 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie młodszym kapitanem Karolem Paluchem.

Tematem spotkania były zagrożenia związane z wybuchem pożarów i zatruciem tlenkiem czadu. Jak wiadomo okres zimy to czas kiedy te zagrożenia występują najczęściej, bowiem jest to związane z paleniem w piecach i dogrzewaniem mieszkań różnymi urządzeniami. Uczniowie klasy IA i wszystkich klas od drugich do siódmych poznali sposoby zapobiegania tym niebezpiecznym zjawiskom oraz poszerzyli wiedzę na temat konieczności instalowania urządzenia ostrzegającego tzw. ,,czujki”. Oglądając prezentację, która uświadomiła  dzieciom jak ważne jest to zagadnienie pan kapitan poruszył dodatkowo temat bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych. Szczególnie uczulił uczniów by nie bawili się na zamarzniętych akwenach wodnych i uważali na wszelkie zagrożenia w tym czasie. Na zakończenie spotkania pan kapitan odpowiadał na liczne pytania uczniów.