Jasełka 2018

21 grudnia, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy V C i V D przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Łojan i s. Debory Wiąckiewicz. Akompaniament kolęd i ich wykonanie z uczniami przygotował p. Dariusz Szlachowski.

Scenariusz tegorocznych jasełek przygotowany został tak, aby połączyć historyczne wydarzenie sprzed 2000 lat i uwspółcześnione, humorystyczne elementy znane wszystkim odbiorcom. Gra aktorska młodych artystów, zabawne dialogi i tradycyjne polskie kolędy wykonane przez dzieci sprawiły, że przedstawienie wywołało niemałe wzruszenie ale i uśmiech na twarzach nauczycieli i rodziców.

„Jasełka” wystawiane były dwukrotnie: podczas 2 godz. lekcyjnej dla oddziału przedszkolnego i klas 0-II oraz podczas 4 godz. lekcyjnej dla klas III-V.

Życzliwy i ciepły odbiór zaprezentowanego przedstawienia sprawił młodym aktorom dużo radości i satysfakcji.