Klasa 5 d na wycieczce w Krakowie

W  grudniu klasa 5d wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Celem podróży było Muzeum Historyczne  Miasta Krakowa.  Na wystawie w Celestadzie prezentowane były szopki, które wzięły udział w 76. Konkursie Szopek Krakowskich. Twórcami szopek są osoby w różnym wieku i o różnym statusie zawodowym. Niektórzy pochodzą z rodzin, w których tradycje szopkarskie sięgają pokoleń. Wszystkie wywarły na oglądających ogromne wrażenie.

Kolejnym punktem programu wycieczki była wyprawa do Papugarni, która znajduje się na Rynku Głównym. Uczniowie klasy 5d mieli możliwość obejrzenia tych pięknych ptaków z bliska. Można tam zobaczyć  wiele odmian tych latających , kolorowych stworzeń. Jak się również okazało bardzo głośnych. Nie lada atrakcją było karmienie  papug, które jadły uczniom z ręki. Byli tacy co się śmiali i tacy co się bali…
  Po wyjściu udaliśmy się na kiermasz bożonarodzeniowy, który już od wielu lat odbywa się na Rynku w Krakowie. Targi bożonarodzeniowe to możliwość zobaczenia i zakupu szerokiej gamy produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, wyroby z drewna, wełny, łakocie, różnego rodzaju smakołyki i potrawy świąteczne. Płyta Rynku Głównego wyglądała imponującą; wspaniała olbrzymia choinka, gwar kupców i przechodniów, mieszające się zapachy i kolory. Jarmark wprowadził wszystkich znakomicie we wspaniały nastrój …świąteczny.

Ewelina Faracik