IV Integracyjny Wojewódzki Turniej Boccia

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno -Wychowawczy zorganizowały już po raz czwarty  Integracyjny Wojewódzki Turniej Boccia o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Miechów.

Turniej odbył się 19.09.2019 r. w hali sportowej  naszej szkoły. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  Mirosław Czekaj.  Gościliśmy min. uczniów szkół specjalnych, integracyjnych, Ośrodki Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawcze z m.in. Wolbromia, Kielc, Zielonek oraz Miechowa; Warsztaty Terapii Zajęciowej z Miechowa i Pińczowa; podopiecznych Domu Dziecka, Środowiskowe Domy Samopomocy z Pałecznicy i Miechowa; Zespół Szkół z Waganowic, Dom Pomocy Społecznej z Miechowa oraz Zespół Szkół i Placówek Edukacyjnych „BONA FIDE”. Ponad 200 uczestników wzięło udział w tej imprezie sportowej.
  W przebiegu i organizacji dużą pomocą wykazali się wolontariusze – 26 uczniów naszej szkoły, wspaniale poradziło sobie z powierzonymi zadaniami; pomogło w przygotowaniu hali do zawodów, przeprowadzeniu rozgrywek,  wydawaniu posiłków, opiece nad niepełnosprawnymi zawodnikami. Tym bardziej jesteśmy dumni, iż są to jeszcze bardzo młodzi wolontariusze; wszyscy uczniowie z klasy VId oraz sześcioro przedstawicieli z klasy VIIIb. Organizatorzy byli zachwyceni postawą młodych społeczników.
 Należy również szczególnie pochwalić reprezentację naszej szkoły biorącą udział w rozgrywkach - drużyna z klasy VIII b  w składzie: Emilia Włodarczyk, Karolina Warchol, Milena Lupa, w kategorii drużyn integracyjnych zajęły I miejsce. Puchar oraz nagrody wręczył zwycięzcą  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Pan Dariusz Marczewski, Pani Dyrektor OREW w Miechowie oraz Pan Dyrektor PSONI  oraz Dyrektor Naszej Szkoły, który z dumą pogratulował „ naszej ekipie” .
 CałyTurniej przebiegł w znakomitej atmosferze, wszyscy uczestnicy i wolontariusze bawili się wyśmienicie. Czekamy na kolejną, V edycję!

Szkolnym koordynatorem działań była Pani Ewelina Faracik.