Ognisko klasy IC

W piątek, 27 września klasa 1C wraz z wychowawczynią wybrała się na ognisko do Parku Sensorycznego. Znajduje się on przy Domu Pomocy Społecznej na ulicy Warszawskiej. Park sensoryczny składa się z pięciu ogrodów, których działanie pozytywnie wpływa na 5 zmysłów: SŁUCHU, WĘCHU, WZROKU, SMAKU i DOTYKU. Założono również ścieżkę sensoryczną. W pierwszym wnętrzu parkowym mamy OGRÓD DOTYKU, gdzie roślinność stanowią gatunki o zróżnicowanej fakturze i strukturze liści oraz igieł (około 24 gatunków roślin).

Następnie OGRÓD KOLORÓW – tu zastosowano rośliny o intensywnym zabarwieniu, pobudzające zmysł wzroku (około 22 gatunków roślin). Kolejny to OGRÓD DŹWIĘKÓW, gdzie zmysł słuchu pobudzi szum wysokich traw
i dzwonków (około 5 gatunków roślin). W OGRODZIE ZAPACHU dominują rośliny
o intensywnym zapachu (około 20 gatunków roślin). Dla pobudzenia zmysłów smaku został odtworzony sad owocowy (około 41 sztuk drzewek i krzewów owocowych). Dokonano ponad 1130 nasadzeń. Oprócz zwiedzania pięknego ogrodu, o którym opowiadała nam Pani Ewa – pracownik DPS, dzieci miały okazję się w nim pobawić, zagrać w piłkę, pobiegać. Otoczenie sprawia również, że można oddychać świeżym powietrzem, a także odpocząć przy ciszy panującej dookoła. Na koniec każdy z uczniów zasiadł przy prawdziwym ognisku, gdzie można było zjeść pyszną kiełbaskę oraz chleb z ognia.  Uśmiech dzieci oznaczał, że bardzo im się podobało i chcą wrócić tutaj ponownie.

Dziękujemy pracownikom Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Warszawskiej za gościnę oraz wspaniałą zabawę.

Ewa Jamrocha - Bogacz