Z wizytą u pszczółek

2 października br. uczniowie klas IA, IB oraz IIIA pojechali do zagrody „Pszczółki” w Niezwojowicach. Dzieci powitał Janusz Król ubrany w strój kosyniera spod Racławic, Pani Danuta zaprosiła do pieczenia   pysznych domowych „rogalików Danusi”, a Pani Agnieszka Król – zaprosiła do królestwa ziół, owoców i warzyw.
Dzieci mogły zobaczyć jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej, którą tworzą misternie wykonane w drzewie figurki żołnierzy rosyjskich i chłopów oraz usłyszeli historię bitwy. W Izbie Regionalnej  obejrzeli galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg „Pana Tadeusza”. Każdego przyciągnęła sala ze starymi szkolnymi ławami. Zasiadając w nich uczniowie otrzymali atrament, gęsie pióro i pocztówkę. A pisanie gęsim piórem, choć wcale łatwe nie jest, dostarczyło wielu wrażeń. Tych również nie brakło na warsztatach pszczelarskich, podczas kiszenia kapusty oraz własnoręcznego zagniatania rogalików, które potem można było zjeść.