IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Świat już dziewiąty  raz promował to matematyczne zagadnienie.

4 października nasza szkoła uczestniczyła w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja  edukacyjna ciesząca się zainteresowaniem w wielu krajach na świecie takich jak USA, Rosja, Chorwacja, Tajlandia miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia tabliczki mnożenia. Wydarzenie zostało poprzedzone rozwiązywaniem na lekcjach zagadek i łamigłówek matematycznych związanych z tabliczką mnożenia. Rozwieszono na korytarzach plakaty zachęcające do powtórzenia tabliczki mnożenia.

W dniu ŚDTM dwa Patrole Egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie klasy 6b przeprowadziły pisemne egzaminy w klasach 3-8, dla chętnych jeden Patrol przeprowadzał egzaminy ustne. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę – legitymację MT EXPERT. Tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA zdobywali również nasi nauczyciele z Panią Dyrektor Jadwigą Pasek na czele, zdając egzamin śpiewająco.  Wszystkim, którzy brali udział w akcji serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, a Ekspertom Tabliczki Mnożenia gratulujemy uzyskanego tytułu.

Koordynatorem akcji w szkole były Agnieszka Borkowska i Dorota Pawłowska