Ślubuję uroczyście!

17 października na zawsze zostanie w pamięci uczniów klas Ia, Ib i Ic, ich Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz całej Społeczności Uczniowskiej. W tym dniu Pierwszoklasiści  w obecności swoich pań wychowawczyń – Anny Horyń, Alicji Pasternak, Ewy Jamrochy - Bogacz , Pana Dyrektora Mirosława Czekaja, Pani vice Dyrektor Jadwigi Pasek oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Jadwigi Gładyszowskiej – Tomczyk  zostali przyjęci w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Uczniowie tę chwilę upamiętnili uroczystym „Ślubowaniem na Sztandar Szkoły”.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem najmłodszych Uczniów, Dyrekcję, Rodziców i Gości przez Panią Annę Horyń. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który również powitał wszystkich Pierwszoklasistów i przybyłych gości. Zaznaczył, jak ważnym dniem dla każdego ucznia jest Uroczystość Ślubowania. Następnie pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny, który obfitował w wiersze, piosenki, humorystyczne rymowanki i zapewnienia o byciu ,,godnym Uczniem tej szkoły”. Następnie po wysłuchaniu strof o Ojczyźnie oraz Bezpieczeństwie na drodze, nadszedł czas na ,,Ślubowanie na Sztandar Szkoły”. Z przejęciem i dumą każdy z uczniów wypowiedział słowo „Ślubuję!”. Aby upamiętnić tą chwilę, przedstawiciele każdej z klas przypieczętowali to wydarzenie odciskiem palca w „Kronice Szkolnej”. Kolejnym ważnym momentem było ,,Pasowanie na Ucznia”. Dyrekcja dokonała ,,Pasowania ” poprzez dotknięcie symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasistę w ramię.

Do życzeń wytrwałości,  sukcesów w nauce, poznawania nowych przyjaciół złożonych przez Dyrekcję Szkoły oraz Panią Jadwigę Gładyszowską - Tomczyk  dołączyli się również przedstawiciele Rodziców. W imieniu wszystkich rodziców słowa podziękowania powędrowały także w kierunku Pana i Pani Dyrektor, Wychowawczyń oraz Pani Jolanty Piwowarskiej – Bazior i Pana Dariusza Szlachowskiego, którzy mieli wkład w oprawę muzyczną podczas ślubowania.

Na koniec całej uroczystości, każdy z Pierwszaków od wychowawców otrzymał
Akt Pasowania na ucznia, od rodziców natomiast Tarczę Szkoły oraz upominek.
Po zakończeniu wszyscy udali się na poczęstunek do swoich klas.

Za wszystkie słowa uznania, wsparcia dziękują przyjęte do Grona Uczniów Pierwszaki z klasy Ia wraz z wychowawczynią Anną Horyń, Ib z wychowawczynią Alicją Pasternak oraz Ic z wychowawczynią Ewą Jamrochą – Bogacz.  Dziękujemy również
Pani Jolancie Piwowarskiej – Bazior za przygotowanie z dziećmi piosenki w języku angielskim oraz Panu Dariuszowi Szlachowskiemu za oprawę muzyczną podczas całej uroczystości.