Kolędnicy Misyjni

Dzieci z klasy III b oraz wytypowani przez ks. Konrada Kaletę, przedstawiciele młodzieży z klasy VIII a, wzięli udział w akcji „Kolędnicy Misyjni – Dzieciom w Amazonii”.

Wprowadzeniem w istotę akcji misyjnej była katecheza o trudnej sytuacji materialnej dzieci zamieszkujących w krajach Amazonii: Brazylii, Peru, Kolumbii, Wenezueli, Ekwadorze, Boliwii, Gujanie, Surinamie i Gujanie Francuskiej.

Po o trzymaniu aprobaty rodziców, dzieci ubrane w stroje jasełkowe, udały się 28 grudnia - w dniu wspomnienia Młodzianków, aby odwiedzić ze śpiewem kolęd mieszkania na Osiedlu Sikorskiego

w Miechowie. W niedzielę – 29 grudnia 2019 r. dzieci przedstawiły scenkę misyjną w kościele.

Po Mszy Świętej o godz. 11.30, z udekorowaną zdjęciami misyjnymi puszką, poprosiły o ofiary, wychodzących wiernych. W sumie dzieci zebrały ponad dwa tysiące złotych, które zastały wysłane

do Centrum Misyjnego w Kielcach, a następnie przekazane misjonarzom posługującym w krajach Amazonii.

W Uroczystość Trzech Króli, Kolędnicy Misyjni, w ramach podsumowania, odczytali rozważanie:

„O tym, jak Objawienie Pańskie kształtuje nasze życie”.

Nasze dzieci okazały duże zaangażowanie i zrozumienie dla potrzeb misji. Dziękujemy rodzicom,

za zgodę na udział ich pociech w akcji i wspaniałą współpracę z organizatorami.

Jasełka - 20 grudnia 2019 r.

Tegoroczne jasełka szkolne miały tytuł: „Kto nas wyzwoli?” Tematyka dotykała przeciwstawienia ciemności grzechu, światłości Zbawiciela, który przyszedł uratować ludzi od konsekwencji grzechu pierworodnego. W tekstach, czytanych przez narratora i recytowanych przez poszczególne dzieci, była ukazana ciągłość dzieła odkupienia, od żłóbka - po krzyż i zmartwychwstanie Jezusa.

W jasełkach wystąpiły dzieci z klasy III a, przy dużym zaangażowaniu wychowawczyni – Pani Anity Pasich. Kolędy, przy akompaniamencie Pana Dariusza Szlachowskiego, śpiewały dzieci z klasy III c. Wiele serca i czasu poświęciła na ćwiczenie śpiewu wychowawczyni - Pani Elżbieta Łojan.

Przygotowaniem dekoracji zajął się ks. Konrad Kaleta. Jasełka zostały wystawione dla dzieci z klas:

I – IV oraz V- VIII.