Kartka z kalendarza- 157 rocznica Bitwy Miechowskiej

W poniedziałek obchodziliśmy 157. Rocznicę Bitwy Miechowskiej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele św. Barbary na miechowskim cmentarzu. W kaplicy zgromadzili się przedstawiciele władz, instytucji państwowych, reprezentacje szkół, harcerze, mieszkańcy Miechowa. Uroczystości uświetniły grupy rekonstrukcyjne: pułk Żuawów Śmierci oraz Małogoski Oddział Powstańczy. Naszą szkołę reprezentowała Pani wicedyrektor Jadwiga Pasek oraz klasa VI d z wychowawczynią.  Po mszy uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem powstańców, a po przejściu na Rynek, pod pomnikiem z Orłem.

Na dalsze obchody wszyscy zgromadzeni udali się do Muzeum Ziemi Miechowskiej, gdzie jego dyrektor- Włodzimierz Barczyński  przedstawił krótko, posiłkując się obrazami z tamtego okresu, przebieg bitwy i powstania styczniowego.

Jak co roku zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów wiedzy na  temat bitwy, organizowane co roku przy okazji kolejnych rocznic. Puchar za zwycięstwo w grze miejskiej poświęconej bitwie trafił do uczniów naszej szkoły, ale to niejedyna nagroda jaką zdobyli nasi uczniowie. W konkursie wiedzy II miejsce zajął Tomasz Durłak z klasy 8a, a konkurs plastyczny wygrała Patrycja Gajos z klasy 5c.

Na zakończenie obchodów nastąpiło otwarcie wystawy pt. "Galeria Proboszczów Miechowskich".