Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Dzieci Pahiatua"

Przebieg Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Dzieci Pahiatua”  zakłócony został przez pandemię.   Jednak w przeciwieństwie do innych konkursów, które po prostu się nie odbyły, ten zakończył się finałem bardzo pomyślnym dla „Dwójki”. Organizatorzy zrezygnowali z pośredniego etapu, a finał odbył się w formie zdalnej. Aż 12 uczniów SP 2 znalazło się w gronie laureatów, a zwyciężyła Katarzyna Śladowska z klasy V b.  Kasia wyprzedziła w ilości uzyskanych punktów nie tylko uczniów klas siódmych i ósmych, ale nawet licealistów. Szkoda, że nie możemy zamieścić żadnych zdjęć, ale zaplanowane wcześniej, na drugą połowę czerwca, uroczyste rozdanie nagród, nie odbędzie się. Uczniowie otrzymają nagrody i zaświadczenia pocztą lub odbiorą je osobiście. Gratulujemy Kasi i pozostałym laureatom!