Zakończenie roku szkolnego 2019/2020- przemówienie Dyrektora Szkoły

Drodzy Absolwenci – Uczniowie Klas Ósmych!

To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy. To czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu. Jeśli miałbym dać Wam radę, powiedziałbym, abyście nie czekali. Życia nie da się odłożyć na później ani nie da się go przeżyć na zapas. Trzeba tu i teraz  podejmować działania, które przybliżają do marzeń. Pamiętajcie, że rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny. To umiejętność dokonywania wyborów decyduje o losie człowieka. Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem waszego życia. Pamiętajcie, że nie zawsze jest tak, że wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać, są konsekwentni i uparci. Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, to ten raz wystarczy.  Dzisiaj wyruszacie w kolejną drogę, do której staraliśmy się Was jak najlepiej przygotować. Myślę, że w znacznej mierze nam się to udało.

Dziękuję nauczycielom za całoroczną pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych uczniów.

Szczególne podziękowania pragnę złożyć nauczycielom, Teresie Żurek i Beacie Pogoń, które po kilkudziesięciu latach pracy w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie przechodzą  na zasłużoną emeryturę. Życzę Paniom, abyście teraz mogły poświęcić się swoim pasjom, spełniać swoje marzenia, a przede wszystkim cieszyć się długim życiem w otoczeniu swoich najbliższych.

Podziękowania składam także wszystkim pracownikom administracji i obsługi.
            Szczególne podziękowania należą się także rodzicom naszych uczniów za pomoc                            i życzliwość okazywaną szkole. Mamy świadomość, że bez Waszego wsparcia i wspólnej troski o dobro każdego dziecka i szkoły niewiele moglibyśmy osiągnąć.  Dziękuję Radzie Rodziców na czele z panią Jadwigą Gładyszowską-Tomczyk  za zaangażowanie  w sprawy szkoły i pomoc w rozwiązywaniu różnych szkolnych problemów, za uczestnictwo w przygotowaniu wielu imprez i uroczystości oraz za materialne wsparcie.

Dziękuję Wszystkim Rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy w okresie zawieszenia zajęć szkolnych wzięli na swoje barki ciężar nauczania zdalnego. Moi Drodzy, bez Was my, nauczyciele, nie dalibyśmy rady. Teraz jako dyrektor szkoły mogę powiedzieć, że jestem dumny z wyników swoich wychowanków i ich rodziców, bo bez Waszego, Drodzy Rodzice, zaangażowania pewnie nie byłoby takich wysokich wyników nauczania. Przepraszam   za wszystkie nieporozumienia, utrudnienia, problemy.

Serdecznie gratuluję wszelkich sukcesów, jakie Państwa dzieci odniosły w trakcie nauki  w szkole. Życzę, aby efekty dalszej edukacji Waszych dzieci przynosiły Wam radość    i zadowolenie.

Życzę wszystkim, a przede wszystkim moim uczniom udanego wypoczynku dającego siły do sprostania wyzwaniom, jakie pojawią się w następnym roku szkolnym.

Życzę Wam  wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

Mirosław Czekaj

.