,,Pierwszaki uczą się jak być bezpiecznym”

Początek roku szkolne to czas, kiedy niemal we wszystkich klasach wychowawcy przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Jest to szczególnie ważne zagadnienie dla pierwszoklasistów, toteż gościem ,,Dwójki” była Pani Lidia Kyzioł, starszy sierżant sztabowy – przedstawicielka Komendy Policji w Miechowie.

Nasz gość w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób przypomniał najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Odrywając  krótkie scenki uczniowie wcielili się w rolę szalonych kierowców i rozważnych przechodniów, pasażerów podróżujących w fotelikach mających zawsze  zapięte pasy, zagubionych dzieci umiejących prosić o pomoc właściwe osoby i bohaterskich wnuków umiejących zadzwonić na alarmowy numer prosząc o pomoc dla schorowanej babci. Wszystkie te scenki pozwoliły nie tylko utrwalić zdobytą już na pierwszych wrześniowych zajęciach wiedzę, ale także poznać najnowsze przepisy dotyczące przechodzenia przez jezdnię z telefonem. Pierwszaki nauczyły się, że telefon w tym czasie ma być schowany, nie wolno rozmawiać na pasach. O zmroku zaś trzeba być widocznym, a umożliwiają to odblaski, które Pani Policjantka wręczyła na zakończenie spotkania uczniom. W podziękowaniu uczniowie wyrecytowali wierszyk ,,Na chodniku”. Miejmy nadzieję, że wiedza i rozwaga zdobyta w dniu dzisiejszym zapewni dzieciom bezpieczeństwo.

Miechów 17 września 2021 rok