Jesteśmy czytelnikami szkoły

Dnia 18 października odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Od tego momentu uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej i mogą samodzielnie korzystać z księgozbioru biblioteki. Na uczniów czeka bogaty wybór literatury popularnonaukowej, bajki, wiersze, literatura przygodowa oraz wiele nowości.

W poczet czytelników biblioteki szkolnej zostali włączeni uczniowie klasy Ia - wychowawczyni Małgorzata Banasik, klasy Ib - wychowawczyni Małgorzata Kielian (w zastępstwie Barbara Kowalczyk) oraz klasy Ic -  wychowawczyni Monika Kruszec. Dzieci poznały życzenia książki, z których dowiedziały się jak należy szanować książki, aby długo służyły wszystkim czytelnikom. Potem nastąpił uroczysty moment pasowania, którego dokonali dyrektorzy szkoły: Mirosław Czekaj i Jadwiga Pasek. Na pamiątkę tych uroczystych chwil dzieci otrzymały dyplomy i zakładki.