Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangurek"

17 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W konkursie udział wzięli uczniowie klasy II- III (35 uczniów) oraz z klas IV- VI (23 uczniów)

Cele konkursu to

Popularyzacja matematyki oraz propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach wśród uczniów szkoły;

Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych;

Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia;

Budzenie nawyku współzawodnictwa;

Wyłonienie z grupy uczniów tych,  dla których matematyka jest łatwa, miła i przyjemna czyli zainteresowanych tym przedmiotem oraz uzdolnionych matematycznie

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" był adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Nasi uczniowie brali udział w kategoriach:

Żaczek- klasy II

Maluch- klasy III

Beniamin- klasy V i VI

Kadet- klasy VII i VIII

Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności

Każdy uczestnik za uczestnictwo w konkursie otrzymał nagrodę zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek” Zadaniem było  uwolnić kangurka ze sznurka.

Czekamy na wyniki konkursu, które udostępnione zostaną w terminie 5 tygodni od daty otrzymania kart odpowiedzi. W terminie dwóch miesięcy od daty konkursu szkoły otrzymają od Regionalnych Komitetów Organizacyjnych listę nagrodzonych uczniów z danych szkół oraz zasady przydziału nagród.

Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. mgr Agnieszka Borkowska.