Mistrzowie języka angielskiego

Już po raz dwudziesty w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs ten od lat  cieszy się dużą popularnością  i wpisał się już na stałe w harmonogram  pracy szkoły. 27 maja,  24 uczniów z klas siódmych i ósmych   reprezentujących 8 szkół tj. Szkołę Podstawową z Charsznicy, Antolki, Książa Wielkiego, Słomnik, Poskwitowa  oraz miechowskiej „Jedynki” i „Dwójki” przystąpiło do rywalizacji konkursowej. Każdy uczestnik  rozwiązywał trudne   zadania  pisemne obejmujące  trzy części: słownictwo, gramatykę i rozumienie tekstów pisanych. Poziom konkursu był bardzo wysoki a  rywalizacja dość wyrównana. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 najlepszych uczniów. Zsumowano wyniki wszystkich części i wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał  zaszczytny tytuł Mistrz Języka Angielskiego i pucharufundowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej  nr 2  w Miechowie Mirosława Czekaja.

Zwycięzcą konkursu została uczennica SP  w Charsznicy Karolina Sarwa.

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Michalska (SP w Charsznicy), trzecie –Kamil Kwieciński, czwarte – Zuzanna Małecka (SP w Słomnikach),  piąte –Zuzanna Żurek ( SP nr 2 w Miechowie), szóste Jakub Filipiec (SP w Bukowskiej Woli), siódme Filip Nowak (SP w Książu Wielkim), ósme- Mikołaj Woszczek (SP nr 2 w Miechowie).

Laureaci konkursu zostali hojnie obdarowani cennymi nagrodami rzeczowymi i książkowymi  ufundowanymi przez sponsorów: Szkołę Języków Obcych „Hajek” oraz  wydawnictwo językowe Macmillan. Słodki poczęstunek zasponsorowała Rada Rodziców SP nr 2 w Miechowie.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Barbarę Borucką i Jolantę Piwowarską  Bazior, we współpracy ze  Szkołą Językową Państwa Hajek- autorów pytań konkursowych.

Serdecznie gratulujemy laureatom.