Europejskie Dni Języków Obcych

26 września jest dniem, kiedy z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską co roku obchodzone są Europejskie Dni Języków Obcych. W naszej szkole uczniowie klas 8a i 7b zaakcentowali ważną rolę języków obcych w naszym życiu, angażując pozostałych uczniów klas IV -VIII do wzięcia udziału w łamigłówkach, quizach i łamaczach językowych. Głównym celem akcji było zachęcenie do zdobywania kompetencji językowych i porozumiewania się w językach angielskim i niemieckim, które widnieją jako przedmioty obowiązkowe.  Były zadania łatwe i nieco trudniejsze, a za każdą trafną odpowiedź chętni respondenci dostawali coś słodkiego.

Każdy uczeń losował motywujące hasło dnia w obydwu językach, co mobilizowało go do samodzielnego przetłumaczenia sentencji. Akcja propagująca naukę języków poprzez zabawę była przeprowadzona pod nadzorem  J. Bazior  i A. Czarneckiej.