XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 7.10.2022r. w nasza szkoła wzięła udział w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja jest międzynarodowym szkolnym wydarzeniem, które polega na sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia.

Przygotowania rozpoczęły się od zawieszenia plakatów ogłaszających o ŚDTM. W dniu święta uczniowie wybranych  klas 3-6  przygotowywali plakaty. Opracowywali pytania, rebusy i informacje o historii tabliczki mnożenia oraz zadania sprawdzające jej znajomość.  Praca nad plakatami sprawiła uczniom ogromną radość, pracowali z zaangażowaniem, każdy członek grupy wykonał przydzielone zadanie sumiennie.

W klasach zostały przeprowadzone egzaminy ze sprawności rachunkowej i znajomości tabliczki mnożenia. Mamy nadzieję, że wielu uczniów przypomniało i utrwaliło sobie mnożenie. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu tej akcji i mamy nadzieję, że uda się zorganizować ją znów za rok.

Szkolnymi koordynatorami akcji były Agnieszka Borkowska i Anna Stępień.