,,Ognisko i poznawanie świata’

Październik kojarzy się nie tylko z pięknymi kolorami, którymi obdarza nas jesień, ale także z zapachami, które unoszą się w powietrzu. Wykorzystując piękną jesienną aurę uczniowie klasy IIA wybrali się na ognisko, które przygotowali Rodzice. 13 października udaliśmy się do Domu Opieki na ul. Warszawską, gdzie byliśmy gośćmi Pani Dyrektor Małgorzaty Wachackiej.

Pod Jej fachowym okiem zwiedziliśmy Ogród Sensoryczny, w którym mogliśmy otworzyć się na otaczającą przyrodę i za pomocą 5-ciu zmysłów chłonąć zapachy, widoki, wsłuchać się w szelest spadających liści, dotknąć i poczuć pod stopami różne powierzchnie. Mamy nadzieję, że od dziś w większym stopniu docenimy to, co daje nam natura oraz to, że będąc sprawnymi możemy z tego korzystać.  Po wspólnych zabawach z Rodzicami był czas na smakowanie pyszności przygotowanych przez Nich, a także przez pracowników Domu Opieki. Pieczone jabłka z nadzieniem i kruszonką, rogaliki, drożdżówki, bułeczki czosnkowe, pieczona kiełbaska i  chleb oraz najprawdziwsze pieczone w ognisku ziemniaczki, to rarytasy, którymi raczyliśmy się. A wszystko to w wspaniałej jesiennej scenerii, co dodało uroku i niezwykłości wydarzeniu. Na zakończenie był wspólny taniec integracyjny, prowadzony przez naszych Gospodarzy.  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ogniska, za świetną zabawę (co widać na zdjęciach), za smakołyki, ale przede wszystkim za wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Wachackiej i pracownikom Domu Opieki za zaproszenie, smakołyki i ogromną życzliwość.
Uczniowie klasy IIA z wychowawczynią.