Pierwsza konferencja w ramach projektu HUMINE

28 października 2022 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie uczestniczyli w pierwszej konferencji zorganizowanej w ramach realizacji projektu HUMINE. Projekt ten zakłada transformację cyfrową szkoły. Na to tajemniczo brzmiące przedsięwzięcie składają się zadania zwiększenia: cyfrowego bezpieczeństwa szkoły, kompetencji metodyczno-cyfrowych nauczycieli, rodziców i uczniów oraz wdrożenie nauczania w modelu STEAM.   Model ten zakłada połączenie wiedzy z różnych obszarów: Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics.

Projekt HUMINE to nie tylko zdobywanie nowych kompetencji, ale też doposażenie szkoły w sprzęt multimedialny, komputery, roboty i pomoce edukacyjne. Przed szkołą stoi zadanie wykorzystania środków na zakup sprzętu o wartości 90,000 zł.

Dzięki temu projektowi Szkoła Podstawowa nr 2 zdobędzie miano Szkoły Modelowej, jedynej takiej szkoły podstawowej w gminie Miechów.