Lekcje z klockami "GearUp"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach tej inicjatywy na lekcjach przedmiotu Technika przeprowadzono cykl 10 lekcji z wykorzystaniem klocków kreatywnych: "GearUp", czyli przekładni. Młodzi technicy uczyli się jak działają maszyny oraz jak je właściwie konstruować. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta stworzyli ciekawe i co najważniejsze poprawnie działające konstrukcje.