Wystawa 3 Maja

Aby uczcić 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w holu szkoły została zorganizowana wystawa przybliżająca odbiorcom reformy Sejmu Wielkiego obradującego w latach 1788 – 1792, postanowienia Konstytucji 3 Maja 1791r., twórców reform, które miały wzmocnić upadającą Rzeczpospolitą.

Uczniowie oprócz prezentacji multimedianych o okolicznościach  uchwalenia Konstytucji oraz o postaciach z obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791r.”(prezentowanych na lekcjach historii i wychowawczych), wystawą tą mogą utrwalić wiedzę na temat pierwszej w Europie i drugiej na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej konstytucji, która wprowadzała monteskiuszowski trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą oraz reformowała ustrój Rzeczypospolitej.