Maria Konopnicka oczami dzieci klas 1-3

Maj jest szczególnym miesiącem dla naszej szkoły, albowiem przypada w nim kolejna rocznica urodzin Marii Konopnickiej.

Jak wszyscy wiemy, jest ona patronką Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego pt. „Nasz Patron – Maria Konpnicka” zorganizowanego przez Panie Ewę Jamrochę – Bogacz oraz Annnę Horyń. Ciekawa była forma w jakiej odbył się konkurs. Uczniowie klas kilka dni wcześniej losowali tytuł wiersza Marii Konopnickiej, do których mieli wykonać pracę dowolną techniką. I tak wśród prac pojawiły się wiersze: „Stefek Burczymucha”, „Co słonko widziało”, „Tęcza”, „Niezapominajki”, „Pranie”, „Muchy Samochwały”, „Kukułka”, Tęczowy duszek” i „Ogród”.

W dniu konkursu, czyli 18 maja zespoły z poszczególnych klas zgromadziły się wspólnie na jednym ze szkolnych korytarzy. Uczniów powitała Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk życząc dzieciom wspaniałych pomysłów, owocnej pracy i udanej zabawy. Następnie odwiedziła dzieci Pani Wicedyrektor Jadwiga Pasek, która również z uśmiechem na twarzy życzyła dzieciom powodzenia i dobrej zabawy. Zarówno jedna jak  druga Pani wspomniały również o postaci, jaką była Maria Konopnicka i jak ważna jest dla naszej szkoły.

Dzieci bardzo aktywnie i chętnie przystąpiły do pracy. Zespoły pracowały do ostatniej minuty. Wykonano wiele ciekawych pomysłów, form wykonania. Jednak bardzo ważne jest to, że wszystkim towarzyszył dobry nastrój i głowa pełna pomysłów, a o to w tym konkursie właśnie chodziło.

Wszystkie prace dzieci podziwiać można w głównym holu szkoły.