Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Słownik moim przyjacielem”

Dnia 30.05.2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się kolejna edycja Konkursu Języka Niemieckiego „Słownik moim przyjacielem”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół: Szkoły Podstawowej         w Pojałowicach, Bukowskiej Woli, Jaksicach, Charsznicy, Janowicach, Dziaduszycach oraz miechowskiej „Dwójki”.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu słownictwa oraz reagowania językowego w różnych sytuacjach komunikacyjnych w języku niemieckim. Po wyrównanej walce z niewielkimi różnicami punktowymi na podium znaleźli się:

I m-ce Natalia Majka – Szkoła Podstawowa w Bukowskiej Woli

II m-ce Agnieszka Sroga – Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie

III m-ce Wiktoria Motyka – Szkoła Podstawowa w Pojałowicach

wyróżnieni:

Karina Poteralska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie

Kamila Uchto – Szkoła Podstawowa w Charsznicy

Gratulujemy!!!

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wydawnictwo Nowa Era. Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek.

Konkurs zorganizowała mgr Agnieszka Czarnecka.