,,Język polski, nie taki trudny”

2 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole i przybyli z Ukrainy.

Od kilku miesięcy uczyli się nie tylko na zajęciach, ale także doskonalili umiejętności językowe na dodatkowych zajęciach języka polskiego. Pod czujnym okiem pani Małgorzaty Banasik i Ewy Jamrochy –Bogacz przeczytali kolegom i koleżankom bajkę w języku ukraińskim i polskim ,,O dwóch koziołkach” oraz przedstawili wiersz ,,Stefek Burczymucha”. Uczniowie mieli także okazję poszerzenia wiadomości o tradycjach i symbolach Ukrainy, bowiem odpowiadali na pytania związane z prezentowanymi tekstami. Spotkanie czytelnicze przygotowali uczniowie: Wiktoria z klasy IIA, Ivan z klasy IIC, Kateryna i Artem z klasy IIIA.   Wcześniej na zajęciach uczniowie przygotowali gazetkę z symbolami swojego ojczystego kraju.

Gratulujemy im znajomości języka polskiego i życzymy dalszych sukcesów.